Recyclebare spullen inzamelen!
Wat heb je nodig?
Gebruikte inktpatronen, afgedankte elektronica, oude tijdschriften , kleren, telefoons, kerstomen, ijer.
Hoe gaat dit in z’n werk?
Sommige dingen kun je op een rommelmarkt niet kwijt, maar ze zijn nog steeds geld waard. Vraag mensen om bovengenoemde spullen te schenken aan de vereniging. Zij kunnen deze inzenden en ontvangen en vergoeding. Vrijwilligers kunnen langs de deur deze ophalen of op een centraal punt deze inleveren, bijvoorbeeld bij de lokale supermarkt.
Voorbeeld van de praktijk: de carnavalsjeugdraad organiseert een "flessenactie". Kinderen gaan langs de deuren om statiegeld flessen op te halen. Kratten of flessen alles is welkom. De kinderen brengen de opbrengst naar de supermarkt en hebben een mooie zakcent verdient voor de vereniging!
Wat levert dit op?
Oud papier |
€ 30 - € 50 per 1.000 kilo |
Oud ijzer |
gemiddeld € 0,17 op per kg |
Kleren |
20 cent per kilo - 25 cent per kilo |
Telefoons |
gemiddeld € 6,- per telefoon |
Cartridges |
gemiddeld 75 cent per cartridge |
Statiegeldflessen |
25 cent per PET-fles. |
Kerstbomen |
Overleg met de gemeente en maak een deal. Zo kreeg in Drenthe een vereniging 1 euro per boom! https://www.rtvdrenthe.nl/nieuws/129829/Verenigingen-halen-kerstbomen-op-om-clubkas-te-spekken |
Enkele handige tips
-
Geef vooraf bij de PR aan voor welk doel de actie is
-
Maak als jullie langs de deuren gaan de dag tijdig bekend, als ook de inleverpunten
-
Zorg voor voldoende vrijwilligers
-
Een aanhanger kan ook handig zijn! Zeker met een goede geluidsinstallatie dat trekt nog meer aandacht en maakt deze dag nog gezelliger!